Prokrastinace

Prokrastinace

 

Co čtu a čeho se všímám je hlavně to, jak vlastně u toho cvičení zůstat? Prokrastinujete. Stejně tak jako s ostatními věcmi, které jsou vám nepříjemné. Což se na vás bude časem odbíjet, když se do zdravého jídla budete nutit a do cvičení to samé.
 Hlavní je se ani do jednoho nenutit. Není to učení, nad kterým musíte z pravidla deno denně sedět, nebo práce, kam musíte chodit podle vašeho pracovního plánu. Je skvělé si udělat cvičební plán, ale rozhodně to nejde srovnat s něčím jako je například učení do školy.
 Je to věc, která vám není nijak povinná. Nemusíte to dělat, když nechcete. Nikdo vám za to nedá pětku, nebo poznámku přes celou stranu v žákovské knížce. Hlavní je asi nepřepálit začátek. Druhý den se vzbudit s neskutečnými bolestmi vás akorát odradí. Mě naopak bolest těla dokazuje to, že něco dělám, že to funguje a proto mám ráda pocit, když vstanu a cítím svaly, i když je zatím nemohu vidět.
Když se vám jeden den nebude chtít cvičit, prostě to nedělejte. Když vám bude někdo nutit nějakého partnera, už jen na just se rozhodnete jinak, protože cítíte, že vás do toho někdo nutí. Nedělejte to. Dělejte to pro sebe. Dělejte to pro potěšení vaší duše, ne jako něco, co máte přesně nalajnované v plánu a přes jiné řešení vlak prostě nejede.
 Navíc, kromě přeložení cvičení na jiný den, existuje i jiná, možná pro vás lepší volba. Když se vám nechce běhat, nebo cvičit, jděte na procházku. I procházka vám pomůže. Určitě to bude lepší, než když se jen rozplácnete doma v posteli. Ať je důvod toho, že se vám nechce cvičit jakýkoliv, možná i malá procházka v přírodě vás myšlenek zbaví a přivede i váš vnitřek do klidu.
 Já jsem si dala cíl. Je pevný a vím, že když k tomu cílu nedojdu, budu nešťastná víc, než když si uvědomím, že nějakou dobu zapomenu na fastfood, nebo na balíček bonbónů. Takový cíl si dejte také. V jednom článku jsem zmiňovala, že je dobré si vše zapisovat. Udělejte si titulní stránku motivační. Nalepte si tam fotografii postavy, které chcete dosáhnout, počet kil a věc, která vás k tomu namotivovala. Pokaždé, když se do knihy podíváte, už jen ze zoufalosti, že už vás nic k cíli netáhne, nebo k tomu aby jste si zapsali shozená kila, svoje výkony a podobně. Pokaždé tu fotku uvidíte, pokaždé si vzpomenete a pokaždé vám to dodá tu sílu, kterou potřebujete. 

 

Bára Tvrdá


Autor: admin , Přidáno dne 21.03.2017 08:51
Awesome Image

Jsem rád, že jste si našli chvíli na přečtení si mého krátkého...

ČÍST VÍCE
Awesome Image

The ROCK Dwayn Johnson, druhým jménem Douglas a velmi známý...

ČÍST VÍCE
Awesome Image

Celulitida – co to je a jak proti ní bojovat? Celulitida je postrah každé ženy....

ČÍST VÍCE
Chcete dostávat pravidelně novinky ze světa Fitness ?
Jednoduše se přihlašte k odběru zadáním Vaší e-mailové adresy a odesláním.