Celulitida – co to je a jak proti ní bojovat?

Celulitida – co to je a jak proti ní bojovat?

 Celulitida je postrah každé ženy. Není to strašák jen plnoštíhlých slečen, ale i těch, u kterých se nad celulitidou jen bezeslovně zasekáváme. A jsem si stoprocentně jistá, že každá z nás bloumá nad funkčním návodem jak se ji zbavit.
 

 

Co je to vlastně ta celulitida?
 V těle dochází k zvětšení objemu podkožních tukových buněk, které jsou tlačeny proti kůži a vytváří na ni ďolíčky.


Kde se celulitida objevuje?
 Zejména na bokách, stehnech, zadku, ale i na rukou.

Co rozhodně není vhodné?
 Nevhodné při celulitidě je například stahující oblečení, které zhoršuje prokrvování. Existují speciální legíny, které by měli mít stálou mikro-masáž. Měla by podpořit prokrvování nohou, bohužel nikde není dokázána jejich funkčnost.

Jsou dva druhy celulitidy a to tuková a vodová:

 

Tuková
 Taková vzniká hlavně, pokud vážíte víc, než by jste měla, tudíž, že máte nadváhu. Zbytnělé tukové buňky se nafouknou, utlačují cévy a zhoršují tak prokrvení kůže.
Jak na ni
- Jídelníček – Rozhodně žádná instantní jídla. Místo nich raději vyzdvihněte hlavně čerstvé potraviny. Podlehněte kouzlu ananasu, který v sobě má enzym odbourávající tuky. Vyzkoušejte sushi, kde je řasa, která pomáhá odbourávat tuky a má čistící schopnost. Banány jsou plné draslíku, který vyplavuje vodu a křemík a zpevňuje tkáně.
- Masáže –  Prokrvujete si problémové partie příjemnými masáži. Můžete si pořídit speciální krémy a nebo speciální rukavice, které vám s bojem pomůžou. Vhodné je masáže provádět ráno i večer. Každopádně tohle je pohodné a nemusí to být tak úmorné jako tvrdé cvičení, navíc vám s tím může pomoct i partner, nebo kdokoliv z vašeho okolí.
- Technické odstranění – mezi takové formy patří například rázová vlna, kdy se při proceduře tvoří nová kolagenní vlákna, která zpevňují ochablá místa. Dále lipomassage LPG, při které se spouští štěpení a uvolňování tuků z tkání. Nejznámější liposukce, při které se tuk odsává jemnými kanylami, rozžehluje se kůže nad liposukcí a vypíná ji. (Tento zákrok je ale celkem finančně náročný, okolo 35 000)

 

Vodová
 Ta vzniká při zadržování vody v těle, nebo může být příčinou hormonální antikoncepce. Proto právě trpí celulitidou i mladé dívky, které jsou štíhlé.
Jak na ni?
- vysadit antikoncepci
- Lymfa – je to mízní tekutina, protéká pod pokožkou a sbírá odpadní látky, které následovně vylučuje ven. Když se její průtok zpomalí, začnou se odpadní látky shromažďovat a vzniknou otoky. Je třeba se na ni zaměřit.
- Pohyb - Plavání, cvičení, nebo i procházka vašemu boji může značně pomoct. Mezi tyto pohybové aktivity nepatří běh a jízda na kole, jelikož při těch se dostatečně neprokrvuje.
- Sauna – prokrvuje kůži a vyhlazuje ji.
- Masáže – existují i speciální lymfomasáže.
- Míchání procedur – Peeling se zrníčky, zábaly a masáž, když tyto věci zkombinujete, umocní se působení a tuk se během procedury uvolní. Tyto procedury můžou být i velmi relaxační. Hlavní je hodně pít.

 Léčba vyžaduje trpělivost, určitě nezmizí během jednoho týdně. Je vhodné zvolit propojení mezi cvičením a nepřejídáním se, popř. zvolit zdravější jídelníček, omezit sůl.

 

Bára Tvrdá


Autor: admin , Přidáno dne 13.03.2017 22:40
Awesome Image

Jsem rád, že jste si našli chvíli na přečtení si mého krátkého...

ČÍST VÍCE
Awesome Image

The ROCK Dwayn Johnson, druhým jménem Douglas a velmi známý...

ČÍST VÍCE
Awesome Image

Prokrastinace Co čtu a čeho se všímám je hlavně to, jak vlastně u toho...

ČÍST VÍCE
Chcete dostávat pravidelně novinky ze světa Fitness ?
Jednoduše se přihlašte k odběru zadáním Vaší e-mailové adresy a odesláním.